CinePOLSKA – filme poloneze la București
PEOPLE OF ROMANIA se lansează la galeria Simeza
All Stars For Outernational
La drum cu tata, un road movie plin de candoare, din 3 februarie în cinematografe
Made in RO - Târg de design românesc, ediția #8

Creepy Animation Night @ Anim'est

de veiozaarte  |  29 septembrie, 2011  |  0 comentarii

The Monster of Nix

(r. Rosto, Olanda – Franţa – Belgia, 2011)

Premii şi festivaluri: Premiera mondială – Festivalul Internaţional de Film de Animaţie de la Annecy

Fuera de control

(r. Sofia Carrillo, Mexic, 2008)

Premii şi festivaluri: Selecţie oficială- Festivalul Internaţional de Film Sundance, Festivalul Internaţional de Film Fantastic Sitges (Catalunia, Spania).

Perpetuum Mobile

(r.Agnieszka Burszewska, Polonia, 2009)

Premii şi festivaluri: Premiul II – Festivalul de Animaţie SIGMAD

The Ark

(r. Grzegorz Jonkajtys, Polonia, 2007)

Premii şi festivaluri: selecţionat în Competiţia Oficială a Festivalului de Film de la Cannes 2007; Premiul pentru cea mai bună regie – Festivalul Internaţional de Film de Animaţie Animanima, Premiul pentru cel mai bun scurtmetraj – Festivalul Australian de Film de Animaţie şi Efecte Vizuale, Award of Distinction – Prix Ars Electronica, Premiul Best of Show- Siggraph

Martyris

(r. Luis Felipe Hernández Alanís, Mexic, 2010)

Premii şi festivaluri: selecţionat în Competiţia Umbre Scurtmetraj la Festivalul Internaţional de Film Transilvania de la Cluj-Napoca 2011

Agape

(r. Alexandre lliach, Canada, 2011)

Save the Rhinoceros

(r. Tomi Malkki (aka Malakias), Finlanda, 2010)

Premii şi festivaluri: Festivalul Internaţional de la Tampere, Festivalul Internaţional De Film de Animaţie de la Annecy, Competiţie Internaţională – Festivalul Internaţional de Film de la Batumi

Underlife

(r. Jarosław Konopka, Polonia, 2010)

Premii şi festivaluri: Premiul 2, Premiul pentru cea mai bună regie, Premiul pentru cea mai bună animaţie- Festivalul Internaţional de Film al Noului Val –Los Angeles

Dedicated to Darkness

(r. Soňa Jelínková, Cehia, 2010)

Chernokids

(r.Matthieu Bernadat, Nils Boussuge, Florence Ciuccoli, Clement Deltour, Marion Petegnief, Franţa, 2010)

The Backwater Gospel

(r. Bo Mathorne, Danemarca, 2011)

Premii şi festivaluri: Premiul pentru Cea mai Bună Scenografie la Festivalul Internaţional de Film de Animaţie Anima Mundi de la Rio de Janeiro

B-1033

(r. Paweł Kryszak,Polonia, 2009)

Hambuster

(r. Paul Alexandre, Dara Cazamea, Maxime Cazaux, Romain Delaunay, Laurent Monneron, Franţa, 2010)

Percorso#0009– 0410

(r. Igor Imhoff, Italia, 2010)

Tous les monsters

(r. Gabrielle Lissot, Nicolas Deprez, Laurent Jaffier, Pierre Lippens, Franţa, 2011)

The Astronomer’s Sun

(r. Simon Cartwright, Jessica Cope, Marea Britanie, 2010)

Princess

(r. Frédérick Tremblay, Canada, 2010)

Funny Killings

(r. Clasa de studenţi: Mariola Brillowska, Germania, 2011)

The Nuckear Family

(r. Olivier Carrette, Franţa, 2010)

Oblivion

(r. Hsin-Yu Kuan, Marea Britanie, 2010)

The Omega Dead Man

(r. Juan Miguel Pérez, Luis Vázquez, Spania, 2010)

EVENIMENTE

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *